blog-info 2018r.

żegnamy 2018, witamy 2019 rok

Zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia
oraz  Szczęśliwego Nowego, 2019 Roku
życzy Plesek

 • 04-12-2018r., poniedziałek      

Na początek śmiała teza: wojownikom walczącym ze smogiem nie  zależy na unieszkodliwieniu wroga bo zbyt wielu, zbyt wiele możne na tym…. Czytaj więcej …

 • 23-10-2018r., wtorek

       Krajobraz po bitwie : nuda, stagnacja i constans…

Czytaj więcej …

 • 30-09-2018r., niedziela

       No i zaczęło się. Pierwsze banery, pierwsze dewastacje i pierwsze pomówienia. Igrzyska powoli się rozkręcają. Tym razem nie ma w Pszczynie kandydata Platformy Obywatelskiej.

Czytaj więcej

 • 28-08-2018r., wtorek

       We wrześniu A.D. 2018 ruszy komunikacja miejska w Pszczynie.
Czy ktoś dziś jeszcze pamięta, że  w październiku 2014r. były przeprowadzone konsultacje społeczne i łudzono wyborców, że w styczniu 2015r. Pszczyna doczeka się komunikacji miejskiej.  ?

Czytaj więcej …

 • 23-08-2018r., czwartek 

    Trochę z zaskoczenia Facebook zaproponował mi z okazji urodzin utworzenie zbiórki pieniędzy na organizację Pro Publico Bono i zadeklarował pierwsza wpłatę w wysokości 20złotych polskich.

Czytaj więcej …

 • 13-07-2018r., piątek

      Czasem zaglądam na pszczynska.pl i czytam co tam u lokalnych działaczy słychać.  Ostatnio dowiedziałem się, że Pszczyna posiada unikalną w skali europejskiej instalację wodną

Czytaj więcej …

 • 12-07-2018r., czwartek

       Sezon wakacyjny sprzyja bezdomności zwierząt. W necie pełno poruszających zdjęć psów przywiązanych w lesie do drzew czy balustrad przy drogach.

Czytaj więcej …

 • 28-06-2018r., czwartek

       Kto by pomyślał, że dogorywający, pszczyński szpital można jeszcze wykorzystać 🙁 Muszę przyznać, że podziwiam operatywność naszego Burmistrza i Starosty. Nie są może Mężami Stanu ale są na pewno operatywni i potrafią wykorzystać każdą okazję. Czy nam wyborcom wystawia to dobrą ocenę ?

Czytaj więcej…

 • 22-06-2018r., piątek

       Jest szansa na uratowanie szpitala w Pszczynie przed ponownym przejęciem jego prowadzenia przez powiat. Pamiętając jak taka administracja skończyła się w 2010r. należy się tylko cieszyć, że NFZ nie nabrał się na  naprędce odmalowane ściany na dwóch piętrach budynku. Minusem odrzucenia ofert przez NFZ będzie konieczność podróży dwudziestu paru kilometrów do szpitala w jednym z okolicznych miast. Ale są to szpitale na nieco wyższym poziomie niż był tzw szpital w Pszczynie. To gwarantuje większą skuteczność zabiegów. Pamiętajmy również o tym, że to powiat odpowiada za to co się stało w 2010r i obecnie. Niestety powiat będzie się odwoływał od decyzji NFZ –  miejmy nadzieję, że bezskutecznie i nowe, powiatowe około-szpitalne posady już w lipcu zostaną zlikwidowane.
Jak to leciało ? :
Szpital TAK, wypaczenia NIE 🙂

 • 02-06-2018r., sobota

       Głośno się zrobiło o Pszczynie w całej Polsce za sprawą księdza w czerwonym kabriolecie.

Czytaj więcej …

 • 08-05-2018r, wtorek14-05-2018 omówienie wyników ankiety tutaj…

        Na FB wdałem się w krótką dyskusję z aktywistą jednej z fundacji zajmującej się zwierzętami, który na oficjalnym profilu fundacji stwierdził „działamy głównie na terenach wiejskich, tu zwierzęta rzadko mają dobrze i są szanowane”.Jako, że miałem okazję mieszkać i na wsi i w mieście trochę mnie to stwierdzenie zbulwersowało. To w mieście widziałem jak łobuzy rzucały i strzelały z proc do ptaków, urządzały polowania na koty o wyrzuconych z mieszkań psach i kotach w sezonie urlopowym nie wspominając. Strzelanie do psów z wiatrówek to również najczęściej „rozrywka” miastowych zwyrodnialców. Na wsi nikt nie strzelał do kur czy psów z procy czy z wiatrówki bo gospodarz walnąłby takiego łobuza widłami w łeb. Nikt nie wyrzucał psa z podwórka z powodu wyjazdu na urlop, a koty chodziły swoimi ścieżkami i polowały na myszy. Na wsi nie widziałem bezmyślnego czy z nudów znęcania się nad zwierzakami.
Moim zdaniem aktywiści fundacji czasem po prostu bezmyślnie propagują idiotyczne stereotypy. Proszę się wypowiedzieć w poniższej ankiecie w powyższym temacie 🙂

ankieta …

 • 07-05-2018r, poniedziałek

       „Tak ostatnimi czasy przeglądam internet czytając o ciekawym zjawisku o nazwie Zwierzęca Arkadia. Cytując klasyków…”

Czytaj więcej…

 • 05-05-2018r, sobota

       1 maja ulicami Pszczyny kiedyś szły pochody ale w 2018r 1 maja trochę inaczej się świętuje 🙂

Czytaj więcej …

 • 15-04-2018r., niedziela

       Na stronie Gazety Pszczyńskiej przeczytałem artykulik, w którym oburzony pan Rafał opowiada dziennikarzowi o dzikich wysypiskach. Od razu ciśnie mi się na usta „a nie mówiłem”.

Czytaj więcej …

 • 12-04-2018r., czwartek  

       Na poniedziałek 16 kwietnia zwoływana jest pikieta. Pikieta ma powstrzymać likwidację szpitala w Pszczynie. Szpitala, który od lat nie spełnia podstawowych norm jakie obowiązują w cywilizowanym lecznictwie co potwierdziły liczne kontrole NFZ. Po co ratować taki szpital ? Niech upadnie…

Czytaj dalej…

 • 04-04-2018r., środa

       Wygląda na to, że wygaszanie pszczyńskiego szpitala się już rozpoczęło. Mówiąc szczerze niewiele słyszałem pochlebnych opinii o tej instytucji. Kontrole NFZ i jej wyniki potwierdzają tylko, że nie jestem głuchy 🙂
Bardzo ciekawą sytuację polityczno-wyborczą ma starosta Sadza. Jeśli nic nie zrobi w sprawie uratowania szpitala to mimo wszystko wzbudzi niechęć mieszkańców powiatu, a wybory za pasem. Jeśli uda mu się uratować szpital to na powiat spadnie koszt utrzymania szpitala, a tym samych trzeba będzie znaleźć środki na utrzymanie tego molocha. Nie chcę być złym prorokiem ale moim zdaniem ten budynek po przebudowie skończy jako blok tanich mieszkań czynszowych…

 • 26-03-2018r., poniedziałek

       Trwają chaotyczne ruchy władz powiatu mające na celu zapewnienie ciągłości funkcjonowania szpitala w Pszczynie. To kolejny akt tragedii, którą oglądamy od 2010r. tym razem w roli głównej znany z ról drugoplanowych aktor niejaki Sadza Paweł, któremu dedykuję słowa popularnej niegdyś piosenki:

komunikat starosty pszczyńskiego …

 • 25-03-2018r., niedziela

       Wielkimi krokami zbliża się… Wielkanoc. Dużo zdrowia, spokoju, radości, pogody ducha i to nie tylko na czas Świąt Wielkanocnych życzy Plesek.

,

 • 16-03-2018r., piątek

       W powiecie i w gminie Pszczyna  trwają nerwowe przygotowania do jesiennych wyborów. Jeśli chodzi o starostę i burmistrza to ciągle czekam na ludzi, którzy nie będą traktowali tych funkcji jako sposobu na życie tylko przede wszystkim jako służbę dla lokalnej społeczności.
Jesienne wybory to również konieczność wyboru radnych. Mandat radnego dajemy społecznikom, którzy społecznie chcą nam służyć  swoją wiedzą i doświadczeniem. Niestety wysokie diety przyciągają przypadkowych ludzi traktujących mandat radnego jako sposób na podreperowanie domowego budżetu. Proponuję eksperyment socjologiczny:  znieść diety dla radnych i obserwować opustoszałe listy komitetów wyborczych.

 • 07-03-2018r., środa

       Jeśli wierzyć doniesieniom Gazety Pszczyńskiej już niedługo właściciele posesji mogą spodziewać się lotnych kontroli swoich palenisk C.O.. Lotnych dosłownie gdyż chodzi o tzw. drony wyposażone w czujniki demaskujące paliwo pieców C.O., które ogólnie mówiąc nie spełnia wymagań jakościowych. Pomysł dobry. Jeśli chodzi o mnie to już wyciągnąłem z kotłowni starą wiatrówkę, wyczyściłem i skalibrowałem przyrządy celownicze. Jestem gotowy na naloty obcych maszyn bojowych 🙂
Artykuł o rządowym programie termoizolacji domów, w którym poruszono również temat dronów SM przeczytasz pod tym linkiem : program termoizolacji budynków mieszkalnych.

 • 24-02-2018r., sobota

       To już ostatni weekend, w którym można skorzystać z lodowiska na pszczyńskim rynku. Koniec lodowiska pomimo wyjątkowo w tym roku sprzyjającej aury. W latach ubiegłych zwykle zamykano lodowisko gdy dłuższy czas były dodatnie temperatury. Tłumaczenia o małym zainteresowaniu lodowiskiem co rzekomo ma być powodem jego wczesnej likwidacji można przeczytać na przykład tutaj. Ale moim zdaniem UM po prostu oszczędza kasę. Oby nie na zbliżające się wybory samorządowe …

 • 23-02-2018r., piątek

       Gdyby  zawierzyć serwisowi edukacyjnemu www.edukacja.pszczynska.pl to historia pszczyńskiej edukacji zatrzymała się w lipcu 2013r.  Właśnie wtedy w dniu 17-07-2013r. powstał tam ostatni wpis…

 • 05-01-2018r., piątek

       Od początku 2018r ruszyła ofensywa informacyjna gminnych władz. Na stronie UM, na FB czytamy o paśmie sukcesów, które zawdzięczamy obecnej ekipie. Będzie tego propagandowo-informacyjnego bełkotu sporo w tym roku, a im bliżej jesiennych wyborów samorządowych tym więcej mieszkańcy Pszczyny i sołectw należących do gminy będą słyszeć o ciężkiej i owocnej pracy Burmistrza i jego zastępców, Rady Miejskiej no i oczywiście urzędników.
Czas na linki, wszystkie tylko z trzech dni (2-5 stycznia) …

 1. rekordowe inwestycje …
 2. przebudowa ul. Mickiewicza...
 3. owoc wytężonej pracy władz gminy ?
 4. hit ! ul. Kawalerzystów ma asfalt …
 5. w oczekiwaniu na efekty 500+ ?
  gmina Pszczyna inwestuje ponad 10 mln zł w rozbudowę przedszkoli i szkół …
 6. za pieniądze podatników wymieniamy piece, docieplamy ściany …

 rok 2017 …

Dodaj komentarz