Urzędnik, Przedsiębiorca czy Kobieta ?

       No i zaczęło się. Pierwsze banery, pierwsze dewastacje i pierwsze pomówienia. Igrzyska powoli się rozkręcają. Tym razem nie ma w Pszczynie kandydata  Platformy Obywatelskiej. Platforma Obywatelska poparła swojego pogromcę z 2010 i 2014. Oczywiście nie za darmo. Niejaki pan W. – capo di tutti capi w  pszczyńskiej Platformie Obywatelskiej został wiceburmistrzem i jak donosi Gazeta Pszczyńska otrzymał za szczególne osiągnięcia :

  •  19 000zł extra premii w  2016r
  • 19 000zł extra super premii w 2017r
  • zaledwie 11 000zł premii w 2018r (najwyraźniej szczególne osiągnięcia nie były w 2018r  już tak wielkie)

Chyba po takich personalnych roszadach nikt nie spodziewał się, że w 2018r Platforma Obywatelska wystawi swojego kandydata na stanowisko burmistrza Pszczyny i chyba każdy się spodziewał, że pszczyńska siatka Platformy Obywatelskiej poprze kandydaturę obecnego Burmistrza na ten stołek. Tak też się stało.
Mamy zatem trzech kandydatów.
1) Urzędnik
bez wielkich osiągnięć ale też bez wielkich wpadek taki średniak, świetny w personalnych rozgrywkach, w socjologicznych chwytach, gadżeciarz, wytrawny polityk dbający o swój wizerunek,  który po 20 latach pracy w urzędzie ma sposób myślenia i działania wykrzywiony urzędniczym trybem postrzegania rzeczywistości.
2) Kobieta popierana przez PiS – partię polityczną obecnie będącą w Polsce przy władzy.
3) Przedsiębiorca – zorganizował komitet wyborczy, w którym nie ma ani jednego  kandydata-urzędnika. Ma sensowną wizję tego co trzeba zrobić w Pszczynie w pierwszej kolejności.

Sondaże wskazują na Urzędnika jako lidera w wyścigu do fotela burmistrza Pszczyny.
Moim zdaniem najlepszym dla mieszkańców byłby burmistrz Przedsiębiorca ale właśnie on dostanie najmniej głosów. Taki paradoks. Wyborcy nie lubią pragmatycznych ludzi mówiących prawdę. Wyborcy przepadają natomiast za pustymi frazesami i idiotycznymi wersetami bazgranymi na banerach i olbrzymich bilbordach wyborczych z avatarem kandydata najlepiej w otoczeniu dzieci, ludzi w strojach ludowych, a ostatnio również z osobami niepełnosprawnymi na wózkach inwalidzkich. Wyborcy lubią baloniki i rozdawane gadżety na przedwyborczych happeningach.
Większość wyborców jest pracobiorcami i naturalnym odruchem jest nieufność do przedsiębiorców czyli zwykle też pracodawców.

       Wierzę w cud. Cudem będzie jeśli Urzędnik nie zostanie burmistrzem na 3 kadencję. Jeśli cudu nie będzie i lider sondaży Urzędnik zostanie znowu burmistrzem, a jego koledzy z Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego radnymi to taki obrót sprawy zabetonuje do reszty samorząd, UG i  gminne spółki w naszej małej ojczyźnie, a jak wiadomo beton jest odporny na zmiany i kruszeje POwoli…

Dodaj komentarz